טלפון: 02-5829400 // דואר אלקטרוני: info@ifsi.org.il

מסמכים מזויפים – סוגי הזיוף השונים

זיוף מסמכים היא עבירה נפוצה בישראל. המכון למדע פורנזי מספק שירותי בדיקת זיוף מסמכים, באמצעות המעבדה הטובה ביותר בארץ בתחום זה.

סוגי מסמכים מזויפים

סוגי מסמכים מזויפים

כל מסמך ניתן לזיוף – החל מטופס פשוט המודפס על נייר, דרך אישורי מחלה וכלה בצוואות, דרכונים ושטרות כסף. ישנם סוגים שונים של זיוף מסמכים:

  1. זיוף מסמך מלא – באמצעות זיוף זה, יוצרים למעשה מסמך חדש, שלא היה קיים קודם לכן. טכניקות שונות ישמשו את הזייפנים על מנת לשוות למסמך מראה מקורי ואמיתי, כמו שימוש בלוגואים של חברות, חותמות וחתימות ועוד.
  2. זיוף מסמך חלקי – זיוף מסמך קיים כדי לשנות בו נתון או מידע כלשהו. למשל, שינוי סכום בצ'ק, שינוי תאריך עריכת המסמך, שינוי שמות החותמים, שינוי סעיפים וניסוחים שונים וכו'. בחלק ממקרי הזיוף מתווסף מידע שלא היה קיים קודם לכן במסמך, ובמקרים אחרים – הזייפנים מסירים או מוחקים מידע חיוני מהמסמך. זיופים אלה הם רבים ומגוונים, ויכולים להתרחש בסוגים שונים של מסמכים. לעתים קשה מאוד להבחין בזיופים אלה, דווקא בגלל שמדובר במסמך קיים שנראה אמין.
  3. זיוף חתימה על מסמך – במצב זה, קיים מסמך מקורי ואותנטי, אולם הוא אינו חתום. הזייפנים חותמים על המסמך, תוך שהם מחקים במדויק את חתימתו של אדם המוסמך לחתום על המסמך, ובכך יוצרים את המסמך המזויף. לעתים, הזיוף כולל זיוף חותמת ולאו דווקא חתימה ידנית.

חושדים שיש ברשותכם מסמך מזויף? חשוב מאוד לבדוק את המסמך באמצעות מעבדה ואנשי מקצוע מומחים בתחום. אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר ונשמח לעזור!

כתיבת תגובה

סגירת תפריט