מרכז למחקר פורנזי של חיות בר נחנך בסינגפור

מרכז פורנזי חיות בר

מרכז ראשון מסוגו בעולם, למחקר פורנזי של חיות בר, נחנך בסינגפור. המדינה עושה מאמצים רבים להילחם בסחר בלתי חוקי בחיות בר, ובין היתר השמידה לאחרונה 9 טון שנהב, בשווי של כ-18 מיליון דולר.

המרכז הפורנזי החדש נועד להגביר את יכולותיה של סינגפור בכל הקשור לגילוי וניתוח ממצאים של סחר בלתי חוקי בחיות בר. בין השאר, נתפסו לאחרונה בסינגפור קשקשים של פנגולין ושנהב מחטי פילים בכמויות גדולות – סחורה שהיתה בדרכה למדינות שונות באזור.

עד כה, זיהתה סינגפור ממצאים בתחום באמצעות מורפולוגיה וניתוח מולקולרי. המרכז הפורנזי החדש יאפשר ניתוח DNA ושיטות כימיות שונות כמו אנליזה ספקטרוגרפית וניתוח איזוטופים. שיטות אלה יאפשרו ניתוח מעמיק ומדויק יותר של הממצאים שייתפסו. בין השאר, ניתן יהיה לקבוע מה היתה מדינת המקור של הסחורות הלא חוקיות ואילו ארגונים השיגו וסחרו בה. המרכז ישרת את הלוחמה במבריחים וציידים של חיות בר בכל העולם באמצעות שיתופי פעולה שונים. המרכז יתמקד בעיקר בבעלי חיים הנמצאים בסכנה בשל סחר בלתי חוקי – פילים, קרנפים, פנגולינים, כרישים וציפורי שיר.

המרכז הפורנזי החדש יעקוב גם אחר הגנטיקה של אוכלוסיות בעלי חיים קיימות, על מנת לסייע בשמירה על הגיוון הגנטי ולמקד את מאמצי רשויות החוק באזורים בהם יש ציד בלתי חוקי בכמויות גדולות. המרכז יסייע גם בשמירה על הצומח בסינגפור, באמצעות בדיקות גנטיות של עצים הנכרתים באופן בלתי חוקי במדינה.

כתיבת תגובה